Ako vybrať správnu látku cez internet?Pridané: 26.02.2017

Možno ste sa už zamýšľali nad tým,  ako vybrať látku v internetovom obchode, keď si ju nemôžete chytiť do rúk a zistiť jej kvalitu. A verte tomu, nie ste sama, kto rieši tento problém. Ako teda postupovať pri nákupe látok cez internet? Máme pre vás zopár tipov.

Prejdite si s nami týchto 5 tipov ako nakupovať látky cez internet s skúste nám napísať ako postupojete pri výbere látok a metráže vy.

 

1. Výber správneho materiálu

Prvou a najdôležitejšou vecou je výber materiálu. Každá z nás má v úmysle z látky vytvoriť niečo podľa svojich predstáv a teda je rozdiel či chcete ušiť závesy, detskú hračku, podsedáky na stoličky, kabelku alebo detské tričko. Výber materiálu je teda veľmi dôležitý. Ak sa chystáte ušiť detskú hračku alebo hniezdo do postieľky uprednostnite 100% bavlnu. Ak sa chystáte ušiť podsedáky na stoličky alebo kabelku vyberajte nejakú zmesovú látku bavlna + polyester s vyššou gramážou. A ak túžite po originálnom oblečení pre svoje ratolesti siahnite po bavlnenom úplete s prídavkom elastenu.

 

2. Zloženie

Ak sa chystáte ušiť detskú hračku alebo hniezdo do postieľky uprednostnite 100% bavlnu. Ak sa chystáte ušiť podsedáky na stoličky alebo kabelku vyberajte nejakú zmesovú látku bavlna + polyester s vyššou gramážou. A ak túžite po originálnom oblečení pre svoje ratolesti siahnite po bavlnenom úplete s prídavkom elastenu.

 

latky zahrada

 

3. Šírka a gramáž

Ďalšou vecou na ktorú si treba dať pozor je šírka a gramáž. Látky majú rôzne šírky závislé od spôsobu výroby a danej značky či výrobcu. Vo väčšine prípadov Americké dizajnové látky majú šírku 110cm, francúzske látky majú šírku 160cm a látky od ostatných výrobcov šírky 140cm. Keďže si látky nemôžete chytiť do rúk dobrým pomocníkom je aj číslo udávajúce gramáž. To vám napovie či je látka tenšia alebo hrubšia.

 

4. Farebná zladenosť

Farby látok sú asi najväčším rizikom nákupu cez internet. Nie vždy sa podarí nafotiť látku tak aby farebný odtieň zodpovedal na 100% skutočnosti. Farebná zladenosť pri patchwork projektoch môže byť teda trochu náročnejšia. Skúste sa poobzerať po fotografiách látok uložených na sebe v kolekciách. To vám rozhodne pomôže pri výbere.

 

5. Cena a výrobca

A ak sa už skutočne neviete rozhodnúť, ktorú látku kúpiť, skúste sa orientovať podľa ceny. Znovu záleží od toho na čo chcete látku použiť a čo od látky očakávate. Ak sa budete riadiť heslom: „Nie som taký bohatý aby som si kupoval lacné veci“ nepochodíte zle. Keď už strávite svoj čas nad šitím asi vás veľmi nepoteší ak sa po pár vypraniach vaše dielko zničí. Preto treba myslieť aj na to koľko stojí vami vybraná látka a kto je jej výrobca.

 

latky zahrada

 

Verím, že vám tieto tipy aspoň trochu pomohli v rozhodovaní pri kúpe látok a metráže cez internet a ak si predsa len nie ste istá požiadajte nás o zaslanie vzoriek látok. Ochotne vám ich pošleme a môžete si látky chytiť naživo a rozhodnúť sa v pohodlí vášho domova.

Teším sa na vás a už teraz sa neviem dočkať, ako vám nastrihám ten váš balík látok.

 

Veronika

 

PS: Ďakujeme za fotografie Katke Hrmovej.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2015 - 2017 © Kvetinové látky .sk - Bavlnená metráž online obchod - šijeme z lásky k bavlne